Księgowy w organizacji pozarządowej w Koninie

Oferta pracy dodana przez: Fundacja Podajdalej Org, w kategorii: Finanse / księgowość

To ogłoszenie może być już nieaktualne.

Oferta pracy dodana przez: Fundacja Podajdalej Org, w dniu: 2018-10-26

Pełna treść ogłoszenia:

Organizacja pozarządowa, prowadząca działalność w Koninie poszukuje osoby/biura rachunkowego do prowadzenia księgowości oraz obsługi kadrowo-płacowej.

Zakres obowiązków obejmuje przede wszystkim:

  • dokonywanie zapisów księgowych w ewidencji syntetycznej i analitycznej (łącznie z dekretowaniem dokumentów),
  • prowadzenie wyodrębnionej ewidencji księgowej na potrzeby rozliczania działalności statutowej i pozostałej
  • prowadzenie wyodrębnionej ewidencji księgowej na potrzeby rozliczeń dotacji i grantów
  • ustalanie wysokości miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy PIT oraz CIT,
  • sporządzanie, według wzorów określonych przepisami, deklaracji podatkowych oraz przekazywanie ich do US,
  • sporządzanie obowiązkowych sprawozdań finansowych oraz GUS (zgodnie z zapotrzebowaniem jednostki),
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz naliczanie odpisów amortyzacyjnych,
  • sporządzanie zeznań rocznych na podstawie danych wynikających z wpisów do księgi,
  • zamknięcie roku obrachunkowego jednostki pod kątem podatkowym i rachunkowym wraz ze sporządzeniem bilansu, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej,
  • sporządzanie list płac dla umów o pracę, zleceń oraz umów o dzieło, przygotowanie kart zasiłkowych, dokumentacji kadrowej (m.in. RP-7, zaświadczeń o dochodach)
  • sporządzanie dokumentacji rejestracyjnej pracowników i zleceniobiorców (ZUS), dokonywanie wyliczeń zobowiązań wobec ZUS,
  • uzgadnianie sald rozrachunków okresowe i roczne
  • sporządzanie rocznych zeznań podatkowych pracowników i zleceniobiorców,
  • wsparcia merytorycznego w zakresie poprawności funkcjonowania Fundacji w obszarze finansowym

Konieczne wymagania:

  • znajomość przepisów prawnych z sektora organizacji pozarządowych
  • znajomość aktualnych przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT) oraz prawa bilansowego i prawa pracy
  • doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości organizacji pozarządowej
  • mile widziane doświadczenie w księgowaniu projektów m.in. PFRON, EFS
  • doświadczenie w pracy w systemie Symfonia, Płatnik; pakiet MS Office
  • umiejętność zrozumiałego przedstawiania danych finansowych oraz interpretowania przepisów
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej i umiejętność pracy w zespole
  • preferowane wykształcenie wyższe w zakresie: ekonomia, rachunkowość, finanse
  • Certyfikat księgowy MF

Oferujemy:

  • możliwość elastycznego czasu pracy
  • szacowane zaangażowanie czasowe - minimum 20 godzin tygodniowo
  • zatrudnienie na podstawie umowy cywilno-prawnej (w tym także z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą)
  • pracę w twórczym i zmotywowanym zespole

Osoby zainteresowane ofertą pracy prosimy o przesłanie CV najpóźniej do 5 listopada 2018 roku na adres e-mail: zuzanna.janaszek@podajdalej.org.pl  z dopiskiem w tytule księgowość oraz klauzulą:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych – Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, z siedzibą w Koninie, ul. Południowa 2A. Podstawę prawną przetwarzania moich danych stanowi moja zgoda (art. 6 ust. 1 lit. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/W - RODO) oraz w zakresie danych dot. mojej ew. niepełnosprawności art. 9 ust. 2 lit. a) RODO. Dane będą przetwarzane w celu dopełnienia wszystkich formalności zwianych z procesem rekrutacji. Dokumenty pięciu najlepszych kandydatów /kandydatek będą archiwizowane przez okres wymagany prawem lub umową projektu, do realizacji którego aplikuję i mogą być wykorzystywane w przyszłych rekrutacjach, na co również wyrażam zgodę. Po zakończeniu procesu rekrutacji lub ww. terminach dane zostaną usunięte.”

Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Dodatkowe informacje:

Miejsce pracy: Konin

Wymiar czasowy pracy: Inny

Forma zatrudnienia: Inny

Kontakt w sprawie oferty pracy:

Telefon kontaktowy: 504 646 146

Wyślij wiadomość

Oferta pracy dodana na portalu: UsługiKonin.pl

To Twoje ogłoszenie? - Edytuj treść oferty